Kepez boyundan büyük işler yapıyor.

26 Eylül 2016 09:35
Kepez boyundan büyük işler yapıyor.

ANSİAD’ın konuğu olan Başkan Hakan Tütüncü, bir ilçe belediyesinin boyutlarını aşan çok önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) yeni sezondaki geleneksel kahvaltılı toplantısının ilk onur konuğu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu. Tütüncü, kahvaltıda ANSİAD üyelerine, ‘Kepez’den Antalya’ya bakış’ başlığı altında Kepez’deki değişimi anlattı.

Akra Barut Otel’deki toplantının açılış konuşmasına yapan ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Erdoğan, sezonun ilk toplantısına Tütüncü’yü neden davet ettiklerini şu sözlerle özetledi: “Kepez’de genelde çözüme yönelik belediyecilik yapan, elini taşın altına koyan, sorunları bol bölgede başarılı bir belediye başkanlığı yapan, iş dünyası dostu Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü’den ‘Kepez’den Antalya’ya bakış’ adı altında bilgilendirme kahvaltısı yapalım istedik.”Daha sonra söz alan Başkan Hakan Tütüncü de ANSİAD’ın Antalya için önemli bir kuruluş olduğunu, bu toplantının da ufuk açıcı bir takım değerlendirmeler yapmaya imkan tanıdığını belirtti.
Tütüncü’nün, 8 yıllık hizmet yolculuğunda hangi esaslar üzerinde durduklarını ve hangi hedefleri gerçekleştirmeye çalıştıklarıyla alakalı bilgilendirme yaptığı konuşmasının satır başları şunlar: “ Sorunları yıllarca birikmiş, halının altına birçok sorunu süpürülmüş, Antalya’nın büyümesinde baş aktör olmuş Kepez’i, bu sorunlardan arındırıp sosyal belediyecilik ve kültürel belediyecilik anlayışıyla iki hedefe taşımak istedik. Bu hedeflerden birincisi sosyal ve kültürel, ikincisi ise sosyal ve ekonomik gelişmeyi sağlamaktı.Temel belediyecilik faaliyetlerinin yanında sosyal kültürel belediyecilik çalışmaları yaparak, kente artı değer katacak yeni yatırımları, tesisleri peşi sıra hizmete açarak, yıllarca dezavantajlarıyla şehrin gündemini işgal etmiş Kepez’i bu olumsuzlarından kurtaracağımızı ifade etmiştik.
Bu anlamda önemli çalışmalar yaptık. İlçe belediyesinin boyutlarını çok aşacak önemli yatırımlarını ortaya koyduk. Kentsel yenilenme anlamında örnek projeler başlattık. Yatırımlarımızın halkımız tarafından büyük bir teveccühle karşılanıyor. Yatırımlarımıza yenilerinin eklenmesi anlamında halkımız bize büyük bir güç veriyor. Eğitim, kültür, sanat, spor ve sağlık alanında avantajı öne çıkmış bir Kepez var. Artık kendinden emin bir Kepez var. Her şeyden önemlisi yavaş yavaş ortaya çıkan bir kentlilik bilinci var.
Halkımızın desteği ile kentin olumsuzluklarıyla anılmış bir bölgesini daha uygar ve medeni bir seviyeye taşıyabilme yolculuğumuz heyecanla devam ediyor.”

Başkan Hakan Tütüncü, ANSİAD üyelerinin Kepez’deki yatırımlarla ilgili sorularını da cevaplandırdı.
Günün anısına fotoğraf çekilmesinin ardından yaklaşık 2 saat süren toplantı sona erdi